Czym jest Noopept?

Noopept (N-fenyloacetylo-l-prolylglycine ester etylowy), to lek z grupy nootropów. Osoby zażywające noopept zgłaszają zwiększone zdolności poznawcze, zwiększoną pojemność pamięci i zwiększenie zdolności uczenia. Należy do rodziny racetamów (chociaż jego mechanizm działania różni się nieco od innych leków z tej grupy.

Noopept został opracowany w Rosji i od tego czasu podbija nootropowy świat. Noopept często jest opisywany jako „1000 razy silniejszy niż Piracetam”, co może ale nie musi być prawdziwe. Jednak z pewnością prawdą jest, że jego niskie dawkowane sprawia, że jego cena jest stosunkowo nie wielka, a zażywanie staje się bardzo wygodne i opłacalne.

Dawkowanie.

Skuteczność Noopeptu wynika z jego zdolności do przekraczania bariery krew-mózg. Ze względu na siłę jego działania, dawki Noopeptu mogą być skuteczne już przy 10 mg, podawanych kilka razy dziennie. Siła tej substancji chemicznej jest jeden z powodów, dla których Noopept stał się tak popularny w ciągu ostatnich kilku lat, i szybko umiejscowił się na czele leków nootropowych na  świecie.

Noopept jako potężny wzmacniacz mózgu, jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie dnia, zwiększając wydajność naszego mózgu w pracy czy szkole. W trakcie zażywania Noopeptu powinno się dostarczać także odpowiednie ilości choliny, biorącej udział w syntezie mózgowej acetylocholiny, ze względu na zwiększanie przez noopept neuronalnej odpowiedzi na ten związek.

Chociaż mechanizmy Noopeptu zostały zbadany , dokładne mechanizmy leżące u podstaw jego działania neuroprotekcyjnego (które są bardzo ogólne i wydają się mieć zastosowanie do psychicznych i fizycznych uszkodzeń poznawczych ) są nadal nieznane. Noopept stał się liderem w swojej dziedzinie, i nadal zyskuje fanów, coraz więcej ludzi odkrywa korzyści jakie z sobą niesie.

Tak jak w przypadku wszystkich wzmacniaczy poznawczych, zaleca się przed zażyciem Noopeptu, konsultację z lekarzem specjalistą.

Posted in Artykuły and tagged .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *